Leasing samochodu

Leasing samochodów osobowych i dostawczych dla firm oraz osób prywatnych.

Finansowanie
Dla kogo
Typ nadwozia
Marka
Model
Skrzynia biegów
Rodzaj paliwa
Max. rata miesięczna

Auta dostępne w Leasingu

 Leasing samochodowy  znajdź auto idealne dla Ciebie!

Audi Q5 S line 45 TFSI quattro (265Km) S tronic
11
Audi Q5 S line 45 TFSI quattro (265Km) S tronic
244 656
PLN
2023
Automat
Benzyna
4x4
Audi Q3 advanced 40 TFSI quattro 140 kW (190 KM) S tronic
11
Audi Q3 advanced 40 TFSI quattro 140 kW (190 KM) S tronic
186 034
PLN
2023
Automat
Benzyna
Na przód
BMW X6 M Competition
7
BMW X6 M Competition
460 000
PLN
2020
Automat
Benzyna
4x4
MB CLA 200AMG Line 7G-DCT
1
MB CLA 200AMG Line 7G-DCT
217 000
PLN
2023
Automat
Benzyna
Na przód
TOYOTA HILUX MY23 - OD RĘKI !!!!
3
TOYOTA HILUX MY23 - OD RĘKI !!!!
222 100
PLN
2023
Manualna
Diesel
4x4
PORSCHE 911 GT3
17
PORSCHE 911 GT3
1 400 000
PLN
2022
Automat
Benzyna
Na tył

Co to jest leasing samochodu?

Leasing samochodu na gruncie formalnym to stosunek cywilnoprawny, przypominający pod wieloma względami dzierżawę, co oznacza w praktyce, że sednem leasingu jest udostępnienie przez leasingodawcę samochodu osobowego lub dostawczego leasingobiorcy, za co ten zobowiązany jest do wnoszenia odpowiednich opłat zgodnie z ustalonym harmonogramem. Samochód będący przedmiotem leasingu cały czas pozostaje własnością leasingodawcy, natomiast leasingobiorca jest jego jedynym użytkownikiem.

Potrzebna pomoc? Chcesz dowiedzieć się więcej?

FAQ

 Najczęściej zadawane pytania  i rzeczowe odpowiedzi.

Leasing samochodu używanego lub nowego to forma finansowania pozwalająca na korzystanie z auta w zamian za pokrycie kosztów w postaci rat leasingowych. Na koniec umowy leasingu można samochód zwrócić lub wykupić.

Simply Car leasinguje samochody nowe i używane, osobowe i dostawcze w leasingu operacyjnym lub leasingu finansowym.

W zależności od wybranego pakietu, jeśli zdecydujesz się wziąć leasing, otrzymać możesz standardową obsługę serwisową wraz z okresową wymianą opon, atrakcyjne pakiety ubezpieczeń, profesjonalne doradztwo i wsparcie techniczne.

Leasing jest opcją bardziej dostępną niż kredyt. Inaczej liczy się zdolność kredytową, obciążenia są mniejsze, akceptowany będzie szerszy wachlarz dochodów – z leasingu konsumenckiego może więc skorzystać prawie każdy.

Oczywiście – marka samochodu ma drugorzędne znaczenie dla leasingodawcy. Przy wydawaniu decyzji oraz szacując koszt leasingu, zwracamy uwagę przede wszystkim na wiek pojazdu i Twoje dane o dochodach.

Możesz wziąć samochód w leasing, kiedy uznasz, że potrzebujesz nowego samochodu. Pamiętaj, że ta forma finansowania jest dostępna dla maksymalnie trzyletnich pojazdów.

Tak, leasing samochodów używanych to atrakcyjna opcja. Poszczególne firmy stosują w tym zakresie różne ograniczenia, na przykład wiek samochodu w chwili zakończenia leasingu nie może wynosić więcej niż 8 lat. Dodatkowo na przykład przebieg w chwili wydania decyzji nie może być wyższy niż 250 tysięcy kilometrów.

W wielu przypadkach możliwe jest udzielenie leasingu bez dokumentów finansowych, jedynie na podstawie kopii dowodu osobistego oraz oświadczenia o dochodach. W przypadku droższych pojazdów sprawdzona zostanie zdolność kredytowa i trzeba będzie przedstawić odpowiednie zaświadczenia lub wyciągi z rachunku bankowego potwierdzające wysokość wynagrodzenia.

Umówimy się z Tobą na konkretne miejsce i czas odbioru samochodu tak, żeby było to dla Ciebie wygodne.

Nie, Twój nowy samochód może odebrać wyznaczona przez Ciebie osoba, jednak będzie to wymagało przygotowania poświadczonego notarialnie upoważnienia.

Zasadniczo tak, jednak, jeśli chcesz udostępnić samochód osobie trzeciej, możemy przygotować odpowiednie pozwolenie na użytkowanie samochodu przez kogoś innego. Skontaktuj się z nami, przekaż odpowiednie dane, a my zrobimy to dla Ciebie.

Tak, ale wcześniej musisz uzyskać odpowiednie upoważnienie. W tym celu skontaktuj się z nami i przedstaw nam plan podróży. Jeśli będzie Ci potrzebna Zielona Karta, wyślemy Ci ją. Zalecamy też, żebyś dodatkowo ubezpieczył wyjazd zagraniczny.

Wszystkie dane dotyczące tej formy finansowania przekażemy Ci już na wstępnych etapach współpracy. Większość naszych klientów wybiera opłacenie rat leasingu zwykłym przelewem bankowym.

Zakres ubezpieczenia jest zależny od ustalonych warunków leasingu. Jeśli uważasz, że ubezpieczenie proponowane przez firmę leasingową w pakiecie podstawowym jest niewystarczające, decydując się na zakup auta w leasingu, możesz od razu poprosić o przygotowanie bardziej rozbudowanej oferty.

W wybranych pakietach zapewnimy we współpracy z naszymi partnerami podstawową obsługę serwisową, która może też obejmować samochód zastępczy na czas serwisu. Warunki ustalimy z Tobą indywidualnie.

Samochód w leasingu może mieć limit kilometrów – zależnie od wybranego pakietu. Limitu kilometrów nie ma w leasingu operacyjnym.

Najczęściej w przypadku leasingu nie określa się limitu kilometrów. Jeśli spotkasz się kiedykolwiek z umową, która będzie taki przewidywała, to zwykle po przekroczeniu limitu naliczona zostanie określona opłata dodatkowa.

Przede wszystkim zadbaj o swoje bezpieczeństwo, a każde zdarzenie zgłoś naszemu operatorowi, otrzymasz dokładne instrukcje postępowania w takim przypadku.

Tak i bardzo często nie chodzi tylko o optymalizację kosztów podatkowych, ale też o elastyczność umowy, większą dostępność ciekawych aut czy ogólnie większe możliwości personalizacji takiej umowy.

Rata leasingu jest kosztem uzyskania przychodu, natomiast możliwość dokonania odpisów amortyzacyjnych zależna jest od tego, czy podpisujesz umowę na leasing operacyjny, czy finansowy. Obowiązują dodatkowe ograniczenia limitów amortyzacyjnych.

Zawsze w odliczeniach można uwzględnić ratę leasingu, która jest częścią kosztu uzyskania przychodu.

Przed zakończeniem umowy musisz podjąć decyzję, co dzieje się z autem po zakończonej umowie. Możesz mieć je na własność, wpłacając ustaloną wartość wykupu albo zwrócić, nie płacąc już nic.

Otrzymasz od nas wszystkie dokumenty auta, które trzeba będzie przedstawić we właściwym urzędzie gminy, żeby było możliwe przerejestrowania auta na osobę prywatną lub wciągnięcie do działalności gospodarczej.

Tak. Obowiązuje tu minimalnie inna procedura weryfikacyjna, ale z punktu widzenia firmy leasingowej tak naprawdę nie ma znaczenia, czym się zajmujesz. Jeśli masz wątpliwości, odezwij się do nas. Jeśli prześlesz dokumenty i stwierdzimy jakiekolwiek braki, nasz doradcza skontaktuje się z Tobą w celu ich uzupełnienia.

Tak, dajemy Ci możliwość odstąpienia od umowy. Niemniej jednak najlepiej będzie po prostu wcześniej dobrze przemyśleć wybór auta.

Nie, w czasie trwania aktywnej umowy nie możemy już zmienić daty płatności rat, ale możemy wspólnie z Tobą na samym początku ustalić taki dzień, który będzie dla Ciebie dogodny.

Odpowiedź na to pytanie nie jest oczywiste i zależy od kilku czynników. Jesteśmy elastyczni na tyle, na ile pozwalają nam przepisy, więc jeśli chcesz wprowadzić dalej idące zmiany w umowie, skontaktuj się z nami.

Masz inne pytania?
Chcesz dowiedzieć się więcej?

Zalety samochodu w leasingu

 • Przewidywalny koszt. Umowa leasingu zawiera załącznik z harmonogramem spłat i wyszczególnia ewentualne inne opłaty, jakie będzie musiała ponosić osoba składająca wniosek leasingowy, na przykład ubezpieczenie samochodu.
 • Duża elastyczność. Podpisanie umowy leasingowej pozwala obu stronom na ustalenie dogodnych warunków dotyczących okresu leasingowania, postępowania z samochodem po zakończeniu umowy leasingowej czy zawieszania płatności.
 • Możliwość wyboru prawie dowolnego auta. Przedmiotem umowy leasingu może stać się dowolny pojazd, również używany czy zagraniczny. Tutaj wszystko pozostaje kwestią umowną.
 • Także dla osób prywatnych. Jeszcze niedawno leasing kojarzył się z autami firmowymi, dziś z umowy leasingu mogą korzystać także osoby prywatne, które nie chcą sobie obciążać zdolności kredytowej, a chcą jeździć dobrym autem.

Jak działa leasing samochodu w Simply Car?

 1. Wybór samochodu. Znajdź samochód, który chcesz wziąć w leasing. Może to być auto osobowe lub dostawcze. Pamiętaj tylko o ograniczeniach wieku i przebiegu.
 2. Zgłoszenie chęci zakupu. Zgłoś chęć zakupu w ramach leasingu finansowego lub operacyjnego. Prześlij informacje o przedmiocie leasingu.
 3. Poczekaj na weryfikację. Po naszej stronie dokonana zostanie analiza zarówno dotycząca leasingowanego pojazdu, jak i Twojej zdolności kredytowej.
 4. Podpisanie umowy. Jeśli wszystko będzie w porządku, przygotujemy niezbędne umowy i pozostałe dokumenty.
 5. Odbiór auta. W umówionym miejscu i czasie będziesz mógł podpisać dokumenty i odebrać samochód.
 6. Spłata leasingu. Od tej pory możesz jeździć, po prostu spłacając raty leasingu. Pamiętaj o dodatkowych warunkach uwzględnionych w umowie – ubezpieczeniu, przeglądach i tak dalej.
 7. Zwrot lub wykup. Po zakończeniu umowy – na miesiąc przed oznaczoną datą – musisz zdecydować, czy chcesz zwrócić auto, czy wykupić leasingowany samochód na własność.

Leasing samochodów osobowych oraz dostawczych od Simply Car – dlaczego warto nas wybrać?

 • Specjalistyczna firma leasingowa. Jesteśmy ekspertami, jeśli chodzi o leasing samochodowy. Skupiamy się tylko na tym, ale w naszej dziedzinie jesteśmy znakomicie przygotowani.
 • Bardzo duża elastyczność. Możesz zdecydować się na leasing samochodu używanego lub nowego dowolnej marki, dowolnej pojemności – po prostu wybierz auto, które Ci się podoba.
 • Minimalna ilość formalności. Chcemy, żeby umowa leasingu operacyjnego lub finansowego była dla Ciebie ułatwieniem, więc tam, gdzie to możliwe, bazujemy na uproszczonej procedurze.
 • Przewidywalny koszt. Pozyskanie samochodu w Simply Car to prosta umowa, czytelna rata leasingu, ograniczone koszty leasingu i łatwe postępowanie po zakończeniu finansowania.

Ile kosztuje leasing samochodu w Simply Car?

Lista czynników, od których zależy wysokość rat, obejmuje między innymi wartość pojazdu, jego wiek, czas trwania umowy leasingowej. Choć w wielu przypadkach nie wymagamy do zawarcia umowy wniesienia wpłaty własnej, to jeśli klient się na to zdecyduje, może otrzymać korzystniejszą ofertę leasingu.

Leasing samochodu – czy się opłaca?

Leasing samochodu osobowego lub dostawczego może być opłacalny i nie chodzi tylko o czysto finansowy aspekt – to również oszczędności związane z korzystniejszymi warunkami szerszego ubezpieczenia i przewidywalnością kosztów.

Podpisując umowę leasingową, ustalasz przewidywalną ratę leasingu, która obejmuje już w różnych wariantach ubezpieczenia czy nawet obsługę serwisową. To znaczy, że nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów związanych z eksploatacją pojazdu. W czasie trwania umowy leasingowej po prostu tankujesz i jeździsz, nie martwiąc się kolejnymi kosztami.

Jakie są alternatywy wobec leasingu samochodu?

Kredyt samochodowy. Jeśli oczekujesz maksymalnej elastyczności, to w przypadku kredytu samochodowego możesz sobie pozwolić na jeszcze więcej niż po wzięciu w leasing samochodu osobowego. Być może trzeba będzie dostarczyć inne dokumenty finansowe, ale kiedy okres umowy dobiegnie końca, auto będzie już tylko Twoje.

Wynajem długoterminowy. Jeśli chcesz ominąć niektóre ograniczenia w ramach umowy leasingu, zmniejszyć ilość wymaganych formalności i wykorzystać najkorzystniejsze oferty na nowe samochody, przy wynajmie długoterminowym możesz mieć ten komfort. Szybki odbiór samochodu i konfigurowalne pakiety ubezpieczeń też będą pomocne.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera. Zapraszamy! 

Najważniejsze są oczekiwania Klienta. Nasz zespół potrafi je spełniać. Proponujemy najlepsze ceny na rynku, znając doskonale branżę motoryzacyjną, jesteśmy w stanie dostarczyć Państwu samochody w najlepszych możliwych rabatach oraz terminach produkcyjnych. Zapraszamy!
Copyright © 2022. All rights reserved.