Wynajem samochodów

Wynajem samochodów osobowych i dostawczych dla firm.

Finansowanie
Dla kogo
Typ nadwozia
Marka
Model
Skrzynia biegów
Rodzaj paliwa
Max. rata miesięczna

Auta dostępne w ofercie wynajmu

 Wynajem samochodów  znajdź auto idealne dla Ciebie!

Audi Q5 S line 45 TFSI quattro (265Km) S tronic
11
Audi Q5 S line 45 TFSI quattro (265Km) S tronic
244 656
PLN
2023
Automat
Benzyna
4x4
Audi Q3 advanced 40 TFSI quattro 140 kW (190 KM) S tronic
11
Audi Q3 advanced 40 TFSI quattro 140 kW (190 KM) S tronic
186 034
PLN
2023
Automat
Benzyna
Na przód
MB CLA 200AMG Line 7G-DCT
1
MB CLA 200AMG Line 7G-DCT
217 000
PLN
2023
Automat
Benzyna
Na przód
TOYOTA HILUX MY23 - OD RĘKI !!!!
3
TOYOTA HILUX MY23 - OD RĘKI !!!!
222 100
PLN
2023
Manualna
Diesel
4x4
TESLA model Y
5
TESLA model Y
216 649
PLN
2023
Automat
Elektryczny
Na tył

Na czym polega wynajem długoterminowy samochodów?

Wynajem długoterminowy samochodów to tak naprawdę samochód w abonamencie – to jak leasing ALL INCLUSIVE! Płacisz jedną ratę w przewidywalnej wysokości i korzystasz z auta jak ze swojego. Są oczywiście pewne ograniczenia w umowie wynajmu, ale zasadniczo jest to maksymalnie elastyczna forma finansowania auta firmowego.

Potrzebna pomoc? Chcesz dowiedzieć się więcej?

FAQ

 Najczęściej zadawane pytania  i rzeczowe odpowiedzi.

Wybierz samochód z oferty i zgłoś chęć wynajmu. Jeśli nie mamy jakiegoś samochodu w ofercie, możesz skontaktować się z nami – być może będziemy mogli dodać auto do naszych propozycji specjalnie dla Ciebie. Prześlij dokumenty finansowe zgodnie z procedurą obowiązującą dla konkretnego samochodu i formy działalności, my je przejrzymy, wydamy decyzję i umówimy się na odbiór samochodu we wskazanym miejscu.

Z wynajmu długoterminowego najczęściej korzystają firmy, którym zależy na elastyczności. Oferta jest jednak tworzona tak, żeby skorzystać z niej mógł niemal każdy. Nie musisz mieć zdolności kredytowej na poziomie bankowym – stosujemy nieco łagodniejsze procedury weryfikacyjne.

Auto zawsze gotowe do jazdy. W miesięczną opłatę wlicza się już wymianę części eksploatacyjnych, wymianę opon, przeglądy czy pełny pakiet usług dodatkowych z ubezpieczeniem i Assistance. Dostajesz auto gotowe do drogi, nie martwisz się o serwis ani naprawy.

Większość naszych klientów wpłaca raty zwykłym przelewem bankowym.

Tak, auta na wynajem długoterminowy mogą być objęte limitem kilometrów. Jeśli dla swoich potrzeb potrzebujesz samochodu, który będzie mógł jeździć bez limitów i bez obaw o związane z tym koszty, porozmawiaj z naszym doradcą, żeby poznać odpowiednią ofertę. Jeden telefon i masz to z głowy, przygotujemy wariant bez limitu kilometrów.

Jeśli auto dla Twojej firmy ma określony limit kilometrów, to po jego przekroczeniu oczywiście możesz jeździć dalej, ale pamiętaj, że w zapisach umowy wynajmu znajduje się i taki, który określa koszt eksploatacji po przekroczeniu limitu.

W najmie długoterminowym możesz zmienić praktycznie wszystkie warunki umowne. Jeśli zmieniła się Twoja sytuacja i masz teraz inne potrzeby, więc chcesz inaczej korzystać z wynajętego samochodu, skontaktuj się z nami, powiedz, jakich zmian oczekujesz, a my przygotujemy odpowiedni aneks do umowy. Jego przygotowanie może wiązać się z dodatkowymi opłatami.

Tak, samochody w wynajmie długoterminowym są ubezpieczone. Wszystkie mają wykupione ubezpieczenie w pakiecie i comiesięczna rata już uwzględnia jego koszt. Jeśli masz w tym zakresie dodatkowe potrzeby, możesz się z nami skontaktować i poprosić o rozszerzenie ochrony.

W razie awarii zajmiemy się serwisem, jeśli uszkodzenia powstały wskutek kolizji lub wypadku, kompleksowa obsługa pozostanie po naszej stronie, ale pamiętaj, że w niektórych pakietach, zgodnie z umową wynajmu, możesz być zobowiązany do pokrycia kosztów naprawy uszkodzeń powstałych z Twojej winy.

Zawsze proponujemy wynajem długoterminowy z pełną ochroną ubezpieczeniową, która obejmuje także auto zastępcze po wypadku, awarii lub kolizji. To, jakie masz możliwości w tym zakresie, zależy od tego, na jaki pakiet ochronny się zdecydujesz przy podpisywaniu umowy.

Miesięczna rata to jedyny koszt, jaki musisz pokryć w związku z wynajmem samochodu. Pamiętaj jednak, że umowa może przewidywać pewne dodatkowe koszty: za opóźnienia w spłacie, za zmianę umowy lub na przykład za przekroczenie limitu kilometrów, jeśli ten obowiązuje w przypadku Twojego auta.

Comiesięczna rata pokrywa koszty obowiązkowych przeglądów i wymianę części eksploatacyjnych, na przykład piór wycieraczek, a także sezonową wymianę opon (wraz z ich przechowywaniem). Dokładny zakres czynności serwisowych będzie wyszczególniony w umowie najmu i możesz zwiększyć zakres w zamian za wyższą opłatę.

Od pewnego czasu nie musisz mieć przy sobie dowodu rejestracyjnego ani potwierdzenia zawarcia polisy OC. Ze względów praktycznych warto natomiast mieć przy sobie umowę najmu oraz dane ubezpieczenia, które będą potrzebne w razie stłuczki.

Tak, umowa wynajmu upoważnia do prowadzenia samochodu konkretną osobę, ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy mogli wydać odpowiednie upoważnienia także wskazanym przez Ciebie osobom. Aby uzyskać taki dokument, po prostu skontaktuj się z nami, podając dane osoby, która ma kierować Twoim autem.

Możesz, ale żeby wszystko odbywało się w pełni zgodnie z przepisami i naszymi regulaminami, musisz mieć przy sobie odpowiednie upoważnienie. Żeby je przygotować, będziemy potrzebowali informacji na temat planu podróży. Jeśli to będzie konieczne, wyślemy Ci również Zieloną Kartę. Pamiętaj, że w niektórych krajach konieczne będzie wykupienie dodatkowych ubezpieczeń.

Staramy się być maksymalnie elastyczni, dlatego dajemy Ci taką możliwość. Poinformuj nas o tym, że chcesz dostać nowe auto, a my dokonamy rekalkulacji umowy wynajmu i przedstawimy Ci dostępne oferty.

Jeśli nie chcesz zmieniać samochodu na nowszy model, a wynajem jest tak wygodny, że wykup też Cię nie interesuje, możesz wynająć samochód na dłużej. Zanim skończy się bieżąca umowa, daj nam znać, a my przeliczmy miesięczną opłatę, uwzględniając parametry samochodu i przedstawimy Ci dostępne oferty.

Opłatę za wynajem długoterminowy księguje się w całości w kosztach dla aut o wartości do 150 tys. złotych, a dla droższych według wzoru 150 000 / wartość pojazdu x czynsz. Odliczyć można 100 proc. VAT, jeżeli prowadzona jest kilometrówka, pojazd zgłoszono do US za pomocą formularza VAT-26, w firmie stworzono regulamin korzystania z pojazdu i pojazd jest wykorzystywany wyłącznie do celów działalności lub 50 proc. VAT w pozostałych przypadkach.

Możemy zweryfikować Twoją wiarygodność finansową i zdolność kredytową także przez odpytanie w bazach gospodarczych, natomiast kryteria przyznania umów wynajmu są zdecydowanie łagodniejsze niż w przypadku kredytu, a czasem nawet leasingu.

Skontaktuj się z nami, jeśli chcesz skorzystać z możliwości odstąpienia od umowy najmu.

Masz inne pytania?
Chcesz dowiedzieć się więcej?

Zalety wynajmu długoterminowego dla firm

 • Przewidywalne koszty eksploatacji auta. Z umowy wynajmu wprost wynika, jaki będzie koszt wynajmu długoterminowego samochodu. Bez niespodzianek, bez nagłych zmian ceny, z maksymalną łatwością planowania.
 • Bardzo duża elastyczność. Wynajem długoterminowy samochodów to maksymalnie elastyczna umowa, zgodnie z którą możesz korzystać z auta prawie tak, jakbyś miał je na własność.
 • Prosta procedura. Jeśli prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą i potrzebujesz szybkich rozwiązań, wynajem długoterminowy samochodów jest rozwiązaniem dla Ciebie. Decyzję otrzymasz bez wychodzenia z domu.
 • Duży wybór aut. W ramach wynajmu długoterminowego możesz pozyskać niemal dowolne auto. Nie mamy czegoś w ofercie wynajmu? Skontaktuj się nami, a zobaczymy, co da się zrobić.
 • Pełny pakiet ubezpieczeń. W czasie trwania umowy wynajmu długoterminowego nie musisz martwić się ubezpieczeniem – najlepszy, pełny pakiet, będzie już wliczony w miesięczną opłatę, więc będziesz jeździć komfortowo i bezpiecznie. W opłacie, którą będziesz wpłacać co miesiąc, zawarty jest już pełny serwis samochodu. Nie martwisz się więc o wymianę części eksploatacyjnych ani opon. Dodatkowe Assistance 24h i auto zastępcze w takiej samej lub wyższe klasie dają maksymalną wygodę i pewność, że zawsze będziesz mieć auto do swojej dyspozycji

Jak działa wynajem długoterminowy samochodu w Simply Car?

 1. Wybierz auto. Przejrzyj naszą ofertę aut dostępnych od ręki w pakiecie z obsługą samochodu. Zgłoś chęć skorzystania z wynajmu długoterminowego.
 2. Wyślij dokumenty. Prześlij dokumenty wymagane do finalizacji umowy wynajmu. Ich listę zobaczysz na ekranie przy wyborze samochodu.
 3. Poczekaj na decyzję. Przejrzymy Twoje dokumenty, ewentualnie poprosimy o ich uzupełnienie, jeśli czegoś będzie brakowało i wydamy decyzję.
 4. Odbierz samochód. Umówimy się w dogodnym miejscu i czasie na odbiór auta. Możemy też dostarczyć je tam, gdzie chcesz.

Jakie rodzaje samochodów wynajmujemy w Simply Car?

 • Samochody osobowe w każdej wersji nadwozia i w niemal dowolnej konfiguracji.
 • Samochody dostawcze o DMC do 3,5 t w różnych wariantach zabudowy.

Wynajem samochodu długoterminowy od Simply Car – dlaczego warto nas wybrać?

Dbamy o niskie koszty prowadzenia działalności w Twojej firmie – wynajem długoterminowy samochodów w Simply Car to jedna z najtańszych opcji finansowania auta w firmie i w dodatku zapewniająca przewidywalność finansową w dowolnej perspektywie.

Gwarantujemy obsługę samochodu w cenie – w miesięcznej racie ujęliśmy koszty doskonałego ubezpieczenia komunikacyjnego, wymianę opon, przeglądy i wymianę materiałów eksploatacyjnych, więc jedyne, co jeszcze musisz zrobić, to zatankować.

Wprowadziliśmy szybką i łatwą procedurę wniosków – wybierasz auto, wysyłasz kilka dokumentów i gotowe. Nie musisz przechodzić przez weryfikację zdolności kredytowej w bankowym stylu. Wszystko odbywa się szybko i bez stresu.

Dajemy możliwość elastycznej zmiany umowy – wykup auta, zmiana wysokości lub terminu rat, przedłużenie lub skrócenie najmu, ustalenie wpłaty własnej, inny roczny limit kilometrów: większość zmian możemy wprowadzić od ręki.

Ile kosztuje wynajem długoterminowy samochodu?

To, ile będzie kosztował wynajem długoterminowy samochodu, uzależnione jest między innymi od wariantu wyposażenia, marki czy modelu. Na pewne czynniki zawsze masz wpływ: limit kilometrów, dodatkowe ubezpieczenie czy wysokość wpłaty własnej oraz okres trwania umowy będą wpływały na wysokość raty miesięcznej. Jeśli zależy Ci na jak najniższych cenach, możesz też na przykład zrezygnować z zakupu drugiego kompletu opon.

Czy wynajem długoterminowy jest opłacalny dla firm?

Wynajem długoterminowy samochodu jest dla wielu firm rozwiązaniem bardzo atrakcyjnym. Z jednej strony – koszty same w sobie nie są wysokie, z drugiej – ta forma finansowania rozwiązuje wiele dodatkowych problemów. Nie trzeba się martwić o koszty serwisu czy wymiany opon, do wyboru jest wiele modeli aut, więc można wybrać najlepsze dla siebie.

Jakie są alternatywy wobec wynajmu długoterminowego?

Leasing samochodowy. Elastyczna i finansowo atrakcyjna forma finansowania, ale pod pewnymi względami mniej elastyczna niż najem długoterminowy samochodów dla firm. Też daje finansową przewidywalność, ale w niektórych pakietach lista dodatkowych kosztów związanych z eksploatacją może być dłuższa niż przy wynajmie długoterminowym.

Kredyt samochodowy. Zamiast finansować zakup nowego auta z własnej kieszeni, można wziąć używany lub nowy samochód na kredyt. Tu będzie jednak potrzebna najwyższa zdolność kredytowa, a sama procedura może się nieco przedłużyć. Po zakończeniu umowy kredytowej auto pozostanie w firmie – ze wszystkimi tego zaletami i wadami.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera. Zapraszamy! 

Najważniejsze są oczekiwania Klienta. Nasz zespół potrafi je spełniać. Proponujemy najlepsze ceny na rynku, znając doskonale branżę motoryzacyjną, jesteśmy w stanie dostarczyć Państwu samochody w najlepszych możliwych rabatach oraz terminach produkcyjnych. Zapraszamy!
Copyright © 2022. All rights reserved.