Zalety samochodów elektrycznych
Zalety samochodów elektrycznych

Zalety samochodów elektrycznych

7 lutego, 2023

Ostatnie lata to wzrost zainteresowania samochodami elektrycznymi. Coraz więcej marek wprowadza swoje elektryki lub rozszerza znane nam modele o wersję elektryczną. Wśród użytkowników coraz częściej panuje przekonanie, że utrzymanie elektrycznego samochodu jest niedrogie.

Na rynku giganci pokroju BMW, AUDI czy MERCEDES prześcigają się w produkcji elektryków. To totalna zmiana kierunku w motoryzacji, obok której nie da się już przejść obojętnie. Warto zatem poznać jakie zalety posiadają samochody elektryczne.

Jakie zalety posiadają samochody elektryczne?

Samochody EV wyróżniają się nowoczesnym wyglądem. Design, który nadawany jest przez producentów często różni się od aut spalinowych. Prekursorem takich zmian w wyglądzie zewnętrznym była Tesla.

Elektryki dały projektantom oraz inżynierom z różnych znanych fabryk zupełnie nowe możliwości. To inne spojrzenie na projektowanie, układanie znanych elementów w bardziej ergonomiczny, optymalny sposób. Samochody elektryczne wyróżniają się dzięki:

  • Cichej pracy silnika
  • Podwyższonej wydajności
  • Prostej obsłudze
  • Niższej awaryjności
  • Ekologicznym silniku
  • Wysokiej żywotności akumulatorów
  • Kosztów użytkowania

Przywileje dla kierowców samochodów elektrycznych

Auto elektryczny prowadzi się w identyczny sposób jak spalinowe z automatyczną skrzynią biegów. Silniki elektryczne zapewniają niezłe przyśpieszenie, o którym wielu kierowców EV już się przekonało.

Warto nadmienić, że kupując samochód elektryczny możemy skorzystać z państwowego dofinansowania „Program Mój Elektryk”. Posiadanie auta EV to lista przywilejów, jakiego nie doświadczy żaden kierowca samochodu spalinowego. Poruszanie się po BUS PASACH, darmowe parkowanie, korzystanie ze stref ekologicznych czy też wjeżdżanie do centrum miasta bez jakichkolwiek konsekwencji. To tylko kilka z uroków korzystania z elektryka.

Samochód elektryczny, a serwis

Sam fakt, że nie trzeba przeprowadzać serwisów olejowych powoduje uśmiech na twarzy każdego kierowcy. Samochód elektryczny to na pewno dużo niższe koszty eksploatacji. Samochód nie ma filtrów czy cząstek stałych, nie posiada rozrządu.

Najważniejsze to pamiętać, aby dolać płyn do spryskiwaczy, serwisować klimatyzację i chronić baterię przed skokami temperatur (mróz / gorąco). No i oczywiście należy go ładować.

Mówi się, że elektromobilność to najważniejsza zmiana w motoryzacji XXI wieku, dlatego w SimplyCar4you idąc z duchem czasu przygotowaliśmy dla Was kilka modeli, które warto sprawdzić:

Kategorie

Najnowsze wpisy

Najważniejsze są oczekiwania Klienta. Nasz zespół potrafi je spełniać. Proponujemy najlepsze ceny na rynku, znając doskonale branżę motoryzacyjną, jesteśmy w stanie dostarczyć Państwu samochody w najlepszych możliwych rabatach oraz terminach produkcyjnych. Zapraszamy!
Copyright © 2022. All rights reserved.