Kredyt samochodowy

Kredyt samochodowy na auta osobowe i dostawcze dla osób prywatnych.

Finansowanie
Dla kogo
Typ nadwozia
Marka
Model
Skrzynia biegów
Rodzaj paliwa
Max. rata miesięczna

Auta dostępne w Kredycie

 Kredyt samochodowy  znajdź auto idealne dla Ciebie!

Audi Q5 S line 45 TFSI quattro (265Km) S tronic
11
Audi Q5 S line 45 TFSI quattro (265Km) S tronic
244 656
PLN
2023
Automat
Benzyna
4x4
Audi Q3 advanced 40 TFSI quattro 140 kW (190 KM) S tronic
11
Audi Q3 advanced 40 TFSI quattro 140 kW (190 KM) S tronic
186 034
PLN
2023
Automat
Benzyna
Na przód
BMW X6 M Competition
7
BMW X6 M Competition
460 000
PLN
2020
Automat
Benzyna
4x4
MB CLA 200AMG Line 7G-DCT
1
MB CLA 200AMG Line 7G-DCT
217 000
PLN
2023
Automat
Benzyna
Na przód
TOYOTA HILUX MY23 - OD RĘKI !!!!
3
TOYOTA HILUX MY23 - OD RĘKI !!!!
222 100
PLN
2023
Manualna
Diesel
4x4
PORSCHE 911 GT3
17
PORSCHE 911 GT3
1 400 000
PLN
2022
Automat
Benzyna
Na tył

Czym jest kredyt samochodowy?

Kredyt samochodowy to jedna z najpopularniejszych metod na sfinansowanie zakupu pojazdu. Wygrywa pod tym względem z kredytami gotówkowymi, ponieważ może być od nich wyraźnie tańszy, a to dlatego, że w takim przypadku sam przedmiot umowy, czyli samochód, może stać się zabezpieczeniem wierzytelności. To oczywiście przekłada się także na fakt, że z kredytem samochodowym wiąże się zwykle nieco mniej rygorystyczny zestaw wymagań względem wiarygodności czy zdolności kredytowej.

Potrzebna pomoc? Chcesz dowiedzieć się więcej?

FAQ

 Najczęściej zadawane pytania  i rzeczowe odpowiedzi.

Simply Car pomoże w sfinansowaniu zakupu nowych i używanych aut osobowych i dostawczych w systemie 50/50 lub 33/33/33. Rozbudowana oferta kredytów samochodowych obejmuje także różne opcje spłaty od 3 aż do 120 rat:

 • kredyt na 4 lata z wpłatą własną 25-30 %;
 • kredyt na 3 lata z wpłatą własną 25-30 %;
 • kredyt na 2 lata z wpłatą własną 20-25 %;
 • superPROMO obligo LIFE – od 12 do 120 rat z ubezpieczeniem na życie;
 • Promo LIFE – od 6 do 120 rat z ubezpieczeniem na życie w pakiecie optymalnym lub rozszerzonym;
 • Kredyt Karencja 6M – od 6 do 90 rat, karencja 6 miesięcy przy wpłacie własnej 35 %;
 • Kredyt Karencja 3M – od 6 do 93 rat, karencja 3 miesiące przy wpłacie własnej 20%;
 • Kredyt Dealer – od 6 do 120 rat, indywidualne warunki co do wpłaty własnej (już od 5%), opcjonalne ubezpieczenie na życie.

Jeśli nie wiesz, jaki wariant będzie dla Ciebie odpowiedni, możesz się skontaktować z naszymi doradcami, którzy pomogą w podjęciu decyzji kredytowej i przeprowadzą wspólnie z Tobą symulację kosztów kredytu.

Każda rata kredytowa składa się z części odsetkowej i części kapitałowej. Płaci się je wygodnie jednym przelewem, więc to rozróżnienie może mieć znaczenie najwyżej dla księgowania wpłat. Będziesz musiał także pokryć dodatkowe opłaty, które mogą zostać naliczone zgodnie z umową – na przykład za sporządzenie aneksu zmieniającego dane w umowie.

RRSO kredytów samochodowych będzie różne w poszczególnych ofertach. Kiedy wybierzesz odpowiedni wariant kredytu, zobaczysz konkretne wyliczenia. Zmienia się ono, ponieważ zależy od okresu spłaty, parametrów samochodu, jakiego zakup chcesz sfinansować i kilku innych czynników. Pamiętaj, że RRSO jest wartością podawaną na dzień zawarcia umowy i w określonych okolicznościach może ulec zmianie.

Dla samochodów o wartości do 100 tysięcy złotych nie wymagamy wkładu własnego przy korzystaniu z naszych ofert podstawowych. Jeśli wartość auta mieści się w przedziale 100-150 tysięcy złotych, będziemy wymagali wpłaty własnej w wysokości 15%, a dla droższych aut – 20%. W wielu ofertach możesz zdecydować się na nieobowiązkową wpłatę własną – pozwoli to zachować większą elastyczność przy kształtowaniu kosztów kredytu i warunków spłaty.

Trzy kluczowe czynniki, które decydują o tym, ile wyniesie rzeczywiste oprocentowanie kredytu samochodowego to wartość kredytu, liczba rat do spłaty oraz wysokość wpłaty własnej. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania będzie odmienna dla pojazdów w różnym wieku, całkowity koszt kredytu samochodowego będzie też zależało od skorzystania z opcjonalnego ubezpieczenia pojazdu.

Tak. Pamiętaj jednak, że w przypadku zakupu pojazdu starszego, może wzrosnąć oprocentowanie, ponieważ jest to z zasady bardziej ryzykowny zakup. Większość naszych klientów decyduje się na samochody w wieku kilku lat. Korzystając z naszej oferty, możesz jednak kupić nawet kilkunastoletni samochód, jeśli uznasz, że z jakichś powodów będzie on najlepiej zaspokajał Twoje potrzeby.

Trzeba brać pod uwagę ratę kredytu, ale istotne będą też inne czynniki: możliwość sfinansowania określonego egzemplarza samochodu, elastyczność umowy i możliwość jej późniejszej zmiany, kontakt z kredytodawcą, czas potrzebny na rozpatrywanie wniosku czy wysokość dodatkowych opłat przewidzianych umową. Kredyt na samochód, poza tym, że powinien być jak najtańszy, musi być też możliwie komfortowy i bezpieczny. Wybieraj nie tylko dobry kredyt, ale także kredytodawcę godnego zaufania.

Odpowiedź na to pytanie zależy do wybranego przez Ciebie wariantu kredytu. Co do zasady standardowy kredyt samochodowy nie wymaga wykupienia dodatkowych ubezpieczeń, jednak niektóre oferty są obwarowane skorzystaniem z obligatoryjnego ubezpieczenia na życie. Co się tyczy ubezpieczenia pojazdu, masz tu dużą dowolność – choć pewne ograniczenia będą nałożone przez udzielającą kredytu instytucję, to możesz pozostać jedynie przy podstawowych ubezpieczeniach bez zakupu polisy AC.

Za każdym razem wymaga to odrębnej analizy. Wybór powinien zależeć od tego, w jakiej branży działasz, w jaki sposób korzystasz z pojazdu, jak dużej elastyczności spłaty zobowiązania oczekujesz, jaką masz zdolność kredytową i w jakim stopniu możesz i chcesz ją dodatkowo obciążyć. Choć większość naszych klientów decyduje się na leasing finansowy, nie należy z góry zakładać, że będzie to zawsze lepsze finansowanie niż przy kredycie samochodowym.

Tam, gdzie to możliwe, stosujemy uproszczoną procedurę badania zdolności kredytowej. To oznacza, że będziemy potrzebowali tylko podstawowych danych ewidencyjnych oraz potwierdzeń dochodów z rachunku bankowego. Jeśli uznamy, że te informacje nie dają nam pełnego obrazu, poprosimy o przygotowanie dodatkowych informacji. Będziemy też potrzebowali ich w przypadku zakupu pojazdu starszego lub bez wpłaty własnej przy niektórych ofertach.

Dobrym pomysłem, którego jednak nie daje efektów z dnia na dzień, jest lepsze zarządzanie budżetem, natomiast szybki efekt może dać przyspieszenie spłaty zobowiązań lub wprowadzenie poręczenia majątkowego do umowy kredytowej. Możesz też alternatywnie obniżyć koszt kredytu samochodowego na przykład przez wykup ubezpieczenia AC lub na życie, jeśli są one dostępne w konkretnych ofertach.

Tak, możesz. Jest to sposób na zwiększenie zdolności kredytowej, ponieważ wówczas sumuje się dochody kilku osób. Każdy z kredytobiorców będzie w takim scenariuszu zobowiązany uregulować raty solidarnie, a więc konsekwencje nieopłacenia rat wszyscy kredytobiorcy poniosą w takim samym stopniu. Drugi kredytobiorca pozostanie współwłaścicielem auta.

Tak, w umowie zawsze informujemy o tym, w jakim terminie i w jaki sposób możesz odstąpić od umowy kredytu konsumenckiego.

Tak, dajemy Ci taką możliwość. Możesz oczywiście po prostu dokonywać wpłat w większej wysokości, natomiast dla zachowania pełnej przejrzystości i wprowadzenia trwałych zmian, konieczne będzie stworzenie aneksu do umowy, a to będzie oznaczało konieczność dokonania przeliczenia kredytu. Jeśli chcesz poznać dostępne dla siebie opcje i dowiedzieć się, jak zmieni się raty kredytu samochodowego, skontaktuj się z naszym doradcą.

Tak. Wszystkie informacje dotyczące wcześniejszej spłaty znajdziesz w swojej umowie kredytowej, a jeśli będziesz mieć jakiekolwiek dodatkowe pytania, zawsze możesz się z nami skontaktować.

Nie, kredyt samochodowy zaciągnięty w Simply Car musi być spłacony w złotych polskich. Jeśli nawet zlecisz przelew z konta walutowego, zostanie on przeliczony na PLN według obowiązującego w danym dniu kursu bankowego. Pamiętaj, że przeliczniki te zwykle nie są korzystne.

W pierwszej kolejności mogą zostać naliczone odsetki karne oraz ewentualne opłaty dodatkowe zgodnie z umową na kredyt samochodowy. W dalszej kolejności możliwe jest też uruchomienie zabezpieczeń kredytu. Pamiętaj, że czynności egzekucyjne powodują narastanie dodatkowych kosztów, natomiast Ty masz możliwość ustalenia nowej wysokości rat lub nowego terminu spłaty jeszcze zanim pojawią się trudności.

Tak, każdy kredyt samochodowy jest zabezpieczony, natomiast forma zabezpieczenia zależna jest od możliwości formalnych oraz parametrów kredytu i przedmiotu umowy. Niestosowany jest dziś depozyt karty pojazdu, której wydawanie i utrzymanie nie jest już obowiązkowe.

W zależności od możliwości formalnych i innych parametrów stosuje się następujące formy zabezpieczenia kredytu:

 • przewłaszczenie kredytowanego pojazdu pod warunkiem zawieszającym   dla kredytu do kwoty 50000 zł;
 • przewłaszczenie 49/51 ujawniane w dowodzie rejestracyjnym kredytowanego pojazdu dla kwoty kredytu powyżej 50 000 zł lub kredytów na zakup motocykli/skuterów/quadów (bez względu na wartość);
 • sądowy zastaw rejestrowy, gdy ustanowienie przewłaszczenia jest niemożliwe.

Dodatkową formą zabezpieczenia kredytu jest ustanowienie cesji praw z polisy AC pojazdu dla kredytu w kwocie > 50 000 zł na zakup pojazdu do 12 lat (rezygnacja z tej opcji powoduje wzrost oprocentowania o 1 punkt procentowy).

Masz inne pytania?
Chcesz dowiedzieć się więcej?

Jak uzyskać kredyt na samochód w Simply Car?

 1. Wybór samochodu. Znajdź samochód – używany lub nowy – który chcesz kupić, korzystając z kredytu samochodowego. Kredyt możesz otrzymać na zakup samochodów osobowy lub dostawczy.
 2. Kontakt. Daj nam znać o swoim wyborze, przekaż dane pojazdu, żebyśmy mogli sprawdzić możliwość finansowania auta z kredytu. Zasugeruj okres kredytowania i pozostałe wymagania, które mogą wpłynąć na wysokość prowizji lub rat.
 3. Dostarczenie dokumentów. Przekaż wymagane dokumenty finansowe. Ich lista będzie zależna od źródła dochodu oraz wysokości kredytu, o jaki wnioskujesz. Bez tego wydanie decyzji kredytowej nie będzie możliwe.
 4. Analiza wniosku. Sprawdzimy Twoją zdolność kredytową i upewnimy się, że kredyt będzie dla Ciebie bezpieczny. Jeśli tak właśnie będzie, poinformujemy Cię o pozytywnej decyzji kredytowej.
 5. Podpisanie umowy. Żeby uruchomić kredyt, musimy wcześniej podpisać umowę kredytową. Będzie ona stanowiła podstawę naszych dalszych stosunków.
 6. Odbiór auta. W ustalonym terminie możesz zgłosić się po samochód.

Jakie dokumenty są potrzebne do wzięcia kredytu na samochód w Simply Car?

Ramowa umowa kredytowa wymaga przedstawienia czterech kluczowych dokumentów. Są to:

 1. dowód osobisty, a w przypadku obcokrajowca Karta Pobytu;
 2. dowód rejestracyjny pojazdu (tylko w przypadku opcji refinansowania kosztów zakupu pojazdu);
 3. w przypadku kredytobiorców niemających wspólnoty majątkowej – akt notarialny rozdzielności majątkowej lub postanowienie sądu o wprowadzeniu rozdzielności majątkowej bądź orzekające o separacji;
 4. dokumenty potwierdzające dochody zależnie od formy zatrudnienia (wyciąg z rachunku bankowego, kopie kontraktów, dokumenty podatkowe i inne).

Akceptujemy dochody uzyskiwane na podstawie umowy o pracę, umów zlecenia, kontraktów marynarskich, emerytury, renty, kontraktów zagranicznych, dochody z najmu i dzierżawy. Za każdym razem poprosimy o nieco inne potwierdzenie wysokości i regularności dochodów, żebyśmy mogli zapewnić bezpieczeństwo transakcji przy umowie kredytowej.

Ile kosztuje kredyt na samochód w Simply Car?

Koszt kredytu samochodowego (roczna stopa oprocentowania i jej składowe) zmienia się w zależności od tego, jaki będzie okres spłaty, zwykle też im starszy pojazd, tym wyżej oprocentowany będzie kredyt. W różnych wariantach oferty wprowadzamy możliwość wniesienia określonej wpłaty własnej i zastosowanie karencji w spłacie – te czynniki też mogą wpływać na cenę.

Pamiętaj, że nie zawsze najtańszy kredyt będzie najkorzystniejszy – poza warstwą ekonomiczną trzeba też zwrócić uwagę na elastyczność, łatwą spłatę czy dostępność.

Dlaczego kredyt na zakup samochodu w Simply Car?

Jest wiele powodów, dla których kredyt na samochód jest wciąż atrakcyjnym rozwiązaniem, mimo że dziś przecież są też inne opcje finansowania.

 • Prosta umowa. Kredyt na samochód używany lub nowy jest dla wielu osób instrumentem znanym, więc kredytobiorcy po prostu czują się pewniej, podpisując taką umowę. Dodatkowo napisaliśmy ją tak, aby była maksymalnie prosta i zrozumiała.
 • Samochód na własność. Umowa kredytowa nakłada tylko skromne wymagania, jeśli chodzi o sposób użytkowania pojazdu. Leasing konsumencki czy wynajem długoterminowy mogą być pod tym względem bardziej zróżnicowane.
 • Jedyny właściciel w dowodzie rejestracyjnym. W wielu przypadkach będziesz jedynym właścicielem kredytowanego pojazdu wpisanym w dowodzie rejestracyjnym. Wielu osobom daje to naprawdę olbrzymi komfort.
 • Łatwość zarządzania kosztami. Kwota kredytu samochodowego może być wyższa lub niższa, w zależności od tego, czy i ewentualnie na jaki wkład własny się zdecydujesz. W umowie jest kilka zmiennych, które pozwalają w pewnym zakresie zarządzać kosztami.

My ze swojej strony zrobiliśmy wszystko, żeby umowy były czytelne, warunki atrakcyjne, a kredyt tak mało uciążliwy, jak to tylko możliwe – w wielu przypadkach to kredyt gotówkowy będzie większym obciążeniem, niż nasze kredyty samochodowe!

Simply Car to firma, której możesz zaufać. Możemy zaoferować najtańszy kredyt samochodowy (lub przynajmniej jeden z najtańszych) z maksymalnie elastyczną umową. W ofercie mamy kilka wariantów: tradycyjny kredyt samochodowy, kredyty z polisami lub uproszczone kredyty dla osób chcących kupić samochody o niższej wartości.

Jakie są alternatywy wobec kredytu samochodowego?

Wynajem długoterminowy. Elastyczna umowa, możliwość wykupu auta, zwrotu lub przedłużenia umowy. Łatwo zaksięgujesz wydatki, ograniczysz koszty i zyskasz sposób na to, żeby prowadzić działalność przy jak najmniejszych nakładach własnych. W przypadku wynajmu domyślnie obowiązuje limit kilometrów, którego zwiększeni (lub zniesienie) może sprawić, że całkowita kwota raty wyraźnie się zwiększy.

Leasing samochodów. Przewidywalne koszty finansowania, stała rata, konfigurowalny pakiet specjalnie dla Ciebie. Leasing w najmniejszym stopniu obciąża zdolność kredytową i przy okazji często jest najtańszym rozwiązaniem, choć może nakładać pewne ograniczenia w użytkowaniu pojazdu.

Wybierz opcję, która jest najlepiej dopasowana do Twoich potrzeb. Zawsze zwracaj uwagę nie tylko na koszty kredytu, leasingu czy wynajmu, ale też elastyczność umów czy czas oczekiwania na decyzję lub możliwość sfinansowania zakupu konkretnego egzemplarza samochodu.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera. Zapraszamy! 

Najważniejsze są oczekiwania Klienta. Nasz zespół potrafi je spełniać. Proponujemy najlepsze ceny na rynku, znając doskonale branżę motoryzacyjną, jesteśmy w stanie dostarczyć Państwu samochody w najlepszych możliwych rabatach oraz terminach produkcyjnych. Zapraszamy!
Copyright © 2022. All rights reserved.